pühapäev, 26. mai 2013

Millest alustada?

See, et me seekord lõuna poole ratastel veereme, sai selgeks juba enne jõule. Seejärel algasid pikad õhtutunnid arvutis surfates. Lugesin erinevaid blogisid. Nendest sai selgeks, et eestlased on hullud ning võimelised autoga läbima meeletuid vahemaid.
Kui olid selgunud töö, konverentside ning puhkuse täpsed kuupäevad, sai edasised plaanid paika pandud.

Esiteks soetasime pika kaalumise järel Thule katuseboksi. Plussid-miinused kokku liites ei olnud mingit mõtet seda liisida vaid osta endale isiklik. Aususe huvides olgu siiski öeldud, et meil on äärmiselt lahedad tuttavad - meie küsimise peale pakkus 3 peret enda isiklikke katusebokse.
Teiseks ostsime inverteri, kust pealt laadida kõiksugu erinevaid vidinaid (tahvelarvuti, rüperaal, mobiil jm).
Kolmandaks tahvelarvuti hoidik peatoele.

Põhimõte on hoida auto salong võimalikult tühi ja pakkuda tagumise pingi rahvale raamatute kõrvale ka muud tegevust.

Alati on tore ööbida sõprade ja sugulaste pool. Kui aga ees pikem peatus (1-2 nädalat), siis soovitan rentida korter. Sellist majutust otsi: homelidays.com
Turvaline ja ülevaatlik, siiani täiesti lollikindel koht, kust leida elamist erinevatele maitsetele.

Trip.ee on hea koht, kus saab emakeelset infot ja vastused peaaegu kõikidele oma küsimustele - boonusena suhteliselt sõbralik õhkkond. Tripi kasutajad soovitasid järgmist:

Prantsusmaal sõitmiseks vajalik:

1.alkomeeter
2.auto numbrimärk peaks olema see nö uue tüübi oma kus see EST peal on
3.varupirnide ja -kaitsmete komplekt.
4.ohukolmnurk ja ohutusvest (helkurvest, soovitatavalt iga inimese kohta võiks olla 1 ja peavad asuma autos sees, ka ohukolmnurk)
5.navigaatoril PEAD VÄLJA LÜLITAMA kiiruskaamerate tuvastamise funktsiooni

Autoga liigeldes tuleb tasuda kiirteemaksu. Erinevates maades on erinevad maksevõimalused - kleepsud ja nö putkamaks.
Putkades maksad Poolas, Itaalias, Prantsusmaal ja Hispaanias. Nendes riikides kleepsu pole.
Kiirtee kleepsud on Tsehhis ja Austrias. Kleepsu saad osta piirilt või esimesest bensukast. Tavaliselt müüakse kleepse ka vahetult enne piiri asuvates bensukates, aga seal saad kleepsu eest maksta ainult sulas. Tšehhis ja Austrias on kleeps nö. ettemaks. Maksad ära ja võid sõita probleemideta ettenähtud aja jooksul. Putkasid seal ei ole. Kleepsu olemasolu võib kontrollida politsei.

Minimaalse tähtajaga kleeps Austrias ja Tšehhis on 10 päeva. Hind Austrias 8.30 eurot ja Tšehhis 310 Tšehhi krooni (12 eurot). Slovakkias 10 päeva 10 eur.

Info Austria kohta: http://www.tolltickets.com/…ignette.aspx?…

Info Tšehhi kohta: http://www.motorway.cz/stickers

Kütusehindade kohta saad jooksvat infot siit: http://www.energy.eu/#…

Soodsa tankimiskoha leidmiseseks on soovitav kasutada, kui võimalik, mõnda nutitelefoni äppi, mis näitab lähiraadiuses soodsaimaid tanklaid, nt Saksamaal http://www.chip.de/…4731450.html

Kui Su sõiduki registridokumendis väljal “Sõiduki kategooria” (vt. paremasse serva) on tähis M1, siis on tegemist sõiduautoga, ja see ei lähe maksu alla, kui, aga seal on N1, siis on tegemist kaubikuga, ja see läheb maksu alla. Kui politsei tahab “maksu” küsida, siis tuleb seda registridokumenti talle “nina alla hõõruda”, kui seal on kirjas M1.
Osad Eesti autod on registreeritud N1-ks selleks, et mitte maksta Eesti erisoodustusmaksu (tegemist on firmade nimele voristatud sõidukitega). Eestis on N1 all ka Kia Ceed'e!


See, kui "hullud" oleme meie ja kuidas on võimalik pikki vahemaid läbida 5.a ja 12.a poisiga, selgub juba üsna pea.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar